سبک زندگی, کالای خواب

راهنمای خرید تشک خوب

راهنمای خرید تشک

داشتن یک خواب خوب شبانه به عوامل مختلفی بستگی دارد -راحتی، سطح استرس، دمای اتاق- اما برای رسیدن به آن، شما باید اصول را شروع کنید و داشتن تشک خوب اولین عنصر اصلی خواب خوشایند است. اگر به دنبال تشک جدیدی هستید و اخیراً در راهروی فروشگاه تشک ها قدم زده اید و برای انتخاب یک تشک مناسب گیج شده اید باید بدانید که یک راهنمای خرید تشک خوب وجود دارد. از کجا می دانید کدام تشک برای شما بهتر است؟

راهنمای خرید تشک خوب
راهنمای خرید تشک خوب

چگونه یک تشک مناسب انتخاب کنیم؟

برای شروع، دکتر آریا نیک شیم (Arya Nick Shamie)، دانشیار جراحی ارتوپدی و جراحی مغز و اعصاب در مرکز پزشکی سانتا مونیکا (Santa Monica UCLA) می گوید، تشک باید بدن شما را در یک موقعیت خنثی قرار دهد، جایی که ستون فقرات شما دارای انحنای خوب باشد، موقعیت باسن و پاشنه مناسب باشد و شانه ها و سر در هماهنگی مناسب و راحت قرار گیرند.

شیم می گوید: “اگر تشک خیلی سفت باشد، نقاط اصلی بدن تحت فشار قرار خواهد گرفت و بدن شما را از هم ترازی خارج می کند. اگر خیلی نرم باشد، آن نقاط فشار به درستی قرار نمیگیرند، بنابراین کل بدن شما به حالت خمیده در می آید.” هر دو این سناریوها می توانند منجر به یک صبح دردناک شوند.

چه تشکی برای کمر درد مناسب تر است؟

به طور کلی، در راهنمای خرید تشک خوب یک نوع یا مارک تختخواب بهتر از نوع دیگری نیست، مایکل بروس، دکتر تخصصی خواب و نویسنده کتاب “خواب زیبا” می گوید: جوان تر به نظر برسید، وزن کم کنید و با یک خواب راحت احساس عالی داشته باشید.” اما او دریافت که یک تخت سفت و محکم برای افرادی که کمردرد دارند بهتر است.

در حقیقت، محققان در اسپانیا افراد مبتلا به کمردرد طولانی مدت را مورد بررسی قرار دادند و دریافتند که در یک مقیاس 10 درجه تشک سفت تا نرم، افرادی که روی تشک متوسط به سفت می خوابند (5.6 در مقیاس) کمردرد کمتری نسبت به کسانی که روی تشک نرم تری خوابیده اند، دارند.

راهنمای خرید تشک خوب

چه زمانی موقع تعویض تشک فرا می رسد؟

از کجا متوجه میشوید که تخت خوابی که رو آن می خوابید مناسب است؟ بروس می گوید: “اگر صبح از خواب بیدار می شوید و مقداری کمردرد دارید و می توانید در مدت 15 یا 30 دقیقه کشش پیدا کرده و از بین ببرید، این بدان معناست که شما روی یک تشک نامناسب قرار دارید.” از طرف دیگر میگوید: “تشکی مناسب است که هیچ فشاری روی آن احساس نمی کنید ، تقریباً مانند اینکه در هوا شناور هستید.”

بنابراین انتخاب یک تشک مناسب با توجه به ویژگی های فردی، امری ضروری است. همانطور که به گفته کارشناسان خواب آسوده در سلامت جسم و روان ما تاثیر بسزایی دارد و باید به آن اهمیت داد. تشک بیشترین سهم را در خواب دارد و برای انتخاب، نگهداری و تعویض آن می بایست به موقع اقدام نمود.

از این رو کالای خواب آروین همراه شماست تا با ارائه انواع تشک های طبی، طبی فنری و فنری و سایر کالاهای مرتبط با خواب، شما را در داشتن خوابی آسوده و آرامش مطلوب یاری برساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *