سبک زندگی

10 گیاه شگفت‌انگیز برای اتاق خواب

گل مناسب اتاق خواب

گیاهان خانگی و اتاق خواب می‌توانند کارهایی فراتر از روشن جلوه دادن قفسه‌های شما داشته‌باشند. آنها می‌توانند روحیه شما را تقویت کنند، خلاقیت شما را افزایش دهند. گیاهان میزان استرس شما را کاهش می‌دهند بهره وری شما را افزایش می‌دهند، به طور طبیعی آلاینده‌های هوا را فیلتر می‌کنند. و هوای تنفس شما را تمیز می‌کنند. بنابراین بهترین گیاهان خانگی در نهایت موجب بهبود وضعیت خواب شما می‌شوند.

در این مطلب به معرفی 10 مورد از بهترین گیاهانی که مناسب نگهداری در اتاق خواب هستند، می‌پردازیم.

 

  1. سانسوریا

این گیاه که با نام زبان مادر شوهر نیز شناخته می‌شود، یک انتخاب بهینه برای اتاق خواب است.
این گیاه نه تنها در لیست 10 گیاه برتر تصفیه کننده هوای ناسا قرار دارد، بلکه از معدود گیاهان آپارتمانی است که در هنگام شب نیز دی‌اکسید کربن را به اکسیژن تبدیل می‌کند. همه این دلایل در کنار زیبای شگفت انگیز آن باعث شده به گیاهی پر طرفدار برای اتاق خواب تبدیل شود.

گیاه سانسوریا در اتاق خواب

2. برگ فیلودندرون

این گیاه نیز در لیست 10 گیاه برتر تصفیه کننده هوای ناسا قرار دارد. همچنین یکی از بهترین گیاهان خانگی محسوب می‌شود چراکه تقریبا کشتن آن غیر ممکن است.

برگ‌های قلبی شکل این گیاه دارای انواع زیبایی بصری هستند. و در جذب فرمالدهید بسیار موثر هستند. با این حال باید از دسترس حیوانات خانگی و کودکان دور نگه داشته شود زیرا برای خوردن سمی است.

نحوه نگهداری از برگ فیلودندرون در خانه

3. پیچک انگلیسی

زیبای پیچیده دیگری که در لیست ناسا قرار دارد. پیچک انگلیسی در جذب فرمالئید، بنزن، زایلن و تولوئن بسیار موثر است. این مواد در رنگ‌های شیمیایی بسیاری از وسایل اطراف ما استفاده می‌شوند.

پیچک انگلیسی نه تنها به پاکسازی هوای ما از سموم کمک می کند، بلکه تحقیقات نشان می‌دهد که ممکن است بتواند هوا را از کپک و مدفوع حیوانات پاک کند و همچنین علائم آلرژی را بهبود بخشد.

روش نگهداری از پیچک انگلیسی

4. پتوس طلایی

گیاه زیبایی که به عنوان یکی از بهترین گیاهان خانگی از نظر زیبایی به گیاه فیلودندرون برگ قلب شباهت دارد، در تصفیه فرمالئید، مونوکسیدکربن و بنزن موثر است و مراقبت و رشد آن بسیار آسان است. این گیاه به دلیل مقاوم بودن آن “گیاه اتاق خواب” لقب گرفته است.

گل پتوس طلایی

5. گیاه عنکبوتی

ایده آل برای یک گیاه آویختنی. تکثیر آن آسان است و در مبارزه با انواع آلاینده‌ها مانند بنزن، فرمالئید، مونوکسید کربن و زایلن موثر است. در هنگام رشد اولیه، این گیاهان را در معرض تابش نور متعادل غیر مستقیم خورشید قرار دهید. و هنگامی که حدود یک سال این گیاه را داشتید به طور متوسط به آن آب دهید.

گیاه عنکبوتی چیست؟

6. گیاه کائوچو

این زیبای دوست داشتنی با نگهداری کم با برگهای سبز چشمگیر جنگلی، یک پاک کننده و تصفیه‌کننده قوی هوا است. به همین جهت از بهترین گیاهان خانگی به شمار می آید. برگ‌های فراوان این گیاه مقدار زیادی آلاینده می‌کشد و این امر در تمیز کردن هوای داخل خانه بسیار عالی است. اجازه دهید بین آبیاری‌ها سطح خاک گیاه خشک شود و در نور متوسط تا کم قرار گیرد.

نحوه نگهداری گیاه کائوچو در خانه

7. گل یاسمن

گل یاسمن کمی بیشتر از گیاهان موجود در لیست ما نیاز به مراقبت دارد، اما مراقبت‌های اضافی مورد نیاز، قطعاً ارزشش را خواهد داشت. این گیاه شکوفه‌های معطر و زیبایی را شکوفا می‌کند که یک انتخاب محبوب برای اتاق خواب است. مطالعات نشان داده‌است که این گیاه ممکن است به شما در رفع اضطراب و دستیابی به خواب با کیفیت بهتر کمک کند. اطمینان حاصل کنید که این گیاه را در معرض نور غیر مستقیم خورشید قرار دهید و خاک آن را به طور مداوم مرطوب نگه دارید.

گل یاسمن چه رنگی است؟

8. اسپاتی فیلوم

اسپاتی فیلوم شکوفه های سفید زیبایی را به وجود می آورد که برای داخل خانه بسیار مناسب هست، زیرا به عنوان پاک کننده هوا، فرمالدئید، بنزن، استون، الکل‌ها و تری کلرواتیلن شناخته شده است. این گیاه سمی است بنابراین حتما جایی را قرار دهید که برای کودکان و حیوانات خانگی دور از دسترس باشد. برای مراقبت ازاین گل، خاک را مرطوب نگه دارید و آن را در محلی از خانه خود قرار دهید که با نور غیرمستقیم خورشید روشن شود.

اسپاتی فیلوم در اتاق

9. نخل اریکا

گیاه نخل اریکا یک گیاه گرمسیری است که زیبایی و سرسبزی را به هر محیط داخلی می‌بخشد. این گیاه به دلیل توانایی تصفیه هوا که سموم مضر مانند بنزن، فرمالدئید و تری کلرواتیلن را از بین می برد، به خود می‌بالد. یک مطالعه نشان داده است که نخل اریکا یکی از بهترین گیاهان برای حذف دی اکسید کربن از هوا است. این نخل‌ در شرایطی که سطح خاک آن مرطوب نگه داشته شود و در نور غیر مستقیم و روشن باشد، بهترین رشد را دارد.

مراقبت از نخل اریکا در خانه

10. آلوئه‌ورا

گیاه دیگری که در لیست بهترین گیاهان تصفیه کننده هوا ناسا نیز قرار دارد. آلوئه ورا اکسیژن را در شب آزاد می کند و محیط را برای محیط خواب شما مناسب می‌کند. این گیاه همچنین یکی از آسا‌‌ن‌ترین گیاهان برای مراقبت است، زیرا می‌تواند غفلت را تحمل کند یعنی شما می توانید سه هفته بدون آبیاری آن بروید و خوب خواهد بود. این گیاه شاداب به دلیل مزایای دارویی نیز شناخته می شود. از آب برگ آن می‌توان برای خراش و سوختگی در صورت استفاده موضعی استفاده کرد.

آب دهی به آلوئه ورا

اتاق خواب یکی از مهم ترین بخش‌ها در هر خانه‌ای به شمار می‌رود. و با توجه به اینکه افراد بیشتر وقت خود را برای انجام فعالیت‌های روزانه و استراحت در اتاق خواب سپری می‌کنند. از این رو باید در هنگام طراحی دکوراسیون این بخش از منزل توجه و دقت لازم به خرج داده شود. اگر شما تمایل دارید فضای اتاق خواب دارای انرژی مثبت باشد. و علاوه بر این هوای اتاق خواب به خوبی تصفیه شود بهتر است از گیاهان مناسب و سرسبز در فضای اتاق خواب خود استفاده نمایید.

بهترین گیاهان خانگی و اتاق خواب برای شما به آنچه در یک گیاه به دنبال آن هستید بستگی دارد. اگر به دنبال گیاهی هستید که حتی در شب هوای داخل را فیلتر کند. فکر کنید که گیاه سانسوریا یا گیاه آلوئه ورا را به اتاق خواب خود اضافه کنید. اگر به دنبال گیاهی هستید که بوها را از بین ببرد و همچنین هوا را تصفیه کند، به دنبال پتوس طلایی بروید. مزایای بهداشتی و نکات مراقبتی هرکدام را با یکدیگر مقایسه کنید تا انتخاب کنید کدام گیاه اتاق خواب برای شما مناسب است.

شما در اتاق خواب خود از گل و گیاه مراقبت می‌کنید؟ به نظر شما بهترین گیاه برای نگهداری در خانه چیست؟ نظرات خود را به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *