سبک زندگی

چگونه در کمتر از 5 دقیقه بخواب برویم؟

خواب بهتر

آیا شما هم به دنبال راهکارهای درمان بیخوابی شبانه هستید؟ در این مقاله یاد بگیرید که چگونه به سرعت به خواب بروید. دشوار به نظر میرسد؟

بعضی شب‌ها به سرعت خوابیدن دشوار بنظر می‌رسد و غلتیدن و فکر کردن تنها به بدتر شدن ماجرا کمک میکند. احتمالا ایده های اساسی مثل کتاب خواندن یا خاموش کردن وسایل الکترونیک را بدانید. اما وقتی آنها هم جواب نمی‌دهند چه باید کرد؟

در اینجا چند استراتژی خلاقانه اما ساده وجود دارد که می‌توانید عملاً هر جایی آنها را امتحان کنید. البته، این ها جایگزین توصیه‌های پزشکتان نخواهند شد. اگر مشکلات خواب جدی دارید باید با یک پزشک متخصص مشورت کنید.

اما این صفحه را ستاره دار کرده و این نکات را امتحان کنید. حتما شگفت‌زده می شوید وقتی که دریابید که می‌توانند چه تفاوت بزرگی بین یک شب ناآرام و خواب‌های شیرین شما ایجاد کنند.

با ذهن خود نفس بکشید

الگوهای تنفس در سیستم عصبی خود مختار نقش دارند که ضربان قلب، تنش ماهیچه، انگیزش و دیگر جنبه‌های آرامش یا هیجان را منظم می‌کند. تنفس سریع و سطحی می‌تواند حس اضطراب، را در فرد تشدید کند. تنفس عمیق و آرام می‌تواند سبب افزایش آرامش فرد شود.

تکنیکی که برای کاهش بیخوابی های شبانه خود می‌توانید استفاده کنید روش 4-7-8 است. این تکنیک توسط اندرو ویل توسعه داده شده است.

زبان خودرا بر برآمدگی پشت دندان‌های بالایی خود قراردهید. هوای ریه‌ی خود را به طور کامل از طریق دهانتان خالی کنید. حالا دهان خود را ببندید و از طریق بینی تا چهار شماره هوا را به درون بکشید. در ادامه نفس خود را برای هفت شماره نگهدارید. سپس به آرامی نفس را از طریق دهانتان تا 8 شماره خارج کنید.

دکتر ویل توصیه می کند این تمرین را پیش از دراز کشیدن و هنگامی که نشسته اید و کمرتان صاف است 4 بار تکرار کنید.

تشک مناسبی تهیه کنید

هیچ درجه ای از سفتی تشک را نمی‌توان برای همه تجویز کرد. افراد مختلف بسته به حالت‌های خوابشان، سطح فعالیتشان، مکانیزم‌های جسمی، سن و سایر ویژگی‌هایشان در سطوح مختلفی از سفتی یا نرمی یک تشک خواب بهتری خواهند داشت.

اگر شما میخواهید به بهترین شکل به استراحت در شب بپردازید و بیخوابی‌های خودرا کاهش دهید بهترین انتخاب تشکی است که بیشترین تطابق را با نوع بدن و سبک خواب شما دارد.

به همین منظور آروین خواب چندین انتخاب متنوع را در اختیار شما قرار میدهد.

اولین دسته تشک‌های سفت، مناسب کسانی که به شکم یا کمر می خوابند. برای این افراد بهترین انتخاب تشک های سوپر طبی آروین در مدل‌های سوپرهارد و هارد ماتریس می باشد.

دسته‌ی دوم تشک های نرم هستند مناسب افرادی که به پهلو به خواب می روند. اینگونه فشار بیشتری به شانه ها و باسن خود می آورند. فروشگاه اینترنتی آروین تشک به این دسته از افراد مدلهای آسا، آتبین، رادوین و آروین را پیشنهاد می دهد.

اگر دنبال چیزی ما بین این دو دسته میگردید بهترین انتخاب برای شما که درجه‌ی معقولی از سفتی و نرمی را داشته باشد و بدن شما را بدون در نظر گرفتن مدل خوابتان ساپورت کند مدل های مدیکال، مدیکال نیو و کلور هستند. این مدلها همچنین برای زوج هایی با تفاوت اندک در ترجیح درجه‌های سفتی تشک نیز مناسب هستند.

به انسان اولیه تبدیل شوید

محققان خواب دریافتند که دمای خنک و تاریکی کامل بهترین حالت برای به خواب رفتن است. نورپردازی مصنوعی و نور وسایل الکترونیک می تواند ساعت بیولوژیک بدن را برهم بزند و در کیفیت خواب تداخل ایجاد کند و بیخوابی های شبانه را برای شما پدید آورد. اتاق خواب خود را از نور مصنوعی و سر و صدا عاری نگه دارید. این علاوه بر فراهم کردن یک شرایط خواب ایده آل به ذهن شما یاد می‌دهد که اتاق خواب با این شرایط تنها برای خواب است و نه برای استفاده از شبکه‌های اجتماعی که ذهن را درگیر می‌کند.

اینکار مغز شما را عادت می دهد که وقتی به بستر می روید به طور خودکار به خواب برود. بنابر این اتاق خواب خود را به غار انسان‌های اولیه تبدیل کنید بدون تلوزیون، لپ تاپ موبایل یا هر وسیله الکترونیکی دیگر.  اگر نمی‌توانید اتاق خواب خود را به تاریکی مطلق برسانید یا اگر ساعت بیداری شما پس از طلوع آفتاب است از پرده برای پنجره‌ها یا از چشم بند برای خود استفاده کنید.

با ما همراه باشید تا در آینده تکنیک های بیشتری از راهکارهای درمان بیخوابی شبانه را با شما به اشتراک بگذاریم.

مطالب مرتبط

1 نظر در “چگونه در کمتر از 5 دقیقه بخواب برویم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *